ZSOiT w Żarach

ZSOiT 2017/2018

Modernizacja kształcenia zawodowego w Powiecie Żarskim

1. „Kurs projektowania terenów zieleni z wykorzystaniem technik CAD (I)” odbywał się  na Uniwersytecie Zielonogórskim w dniach 18.10 – 22.11.2017 r. Uczestniczyło w nim 5 uczniów z kierunku technikum architektury krajobrazu.

Kurs projektowania ogrodów miał na celu zapoznanie z zasadami budowania przestrzeni wokół domu, biura itp., tworzenia pełnej dokumentacji projektowej, ale również nauczyć jak ideę ogrodu wcielić w życie, tak by stworzona kompozycja mogła cieszyć i służyć przez długi czas. Dzięki odpowiednim narzędziom i technikom pracy nauczyli się tworzyć wizualizacje ogrodów.

2. Kurs „Zasady profesjonalnej obsługi i kontaktu z gościem hotelowym” (24 h) odbył się grupa1 w dniach 03.11-05.11.2017r. i grupa 2 od 17.11-19.11.2017r. Uczestniczyło w nim 20 uczniów ( po 10 w każdej grupie). Szkolenie podnosiło umiejętności i kwalifikacje uczniów uczących się w zawodzie technik hotelarstwa.

3. Kurs „ Sprzedaż w hotelu i maksymalizacja jej skuteczności” (24 h) odbył się grupa 1 w dniach 24.11-26.11.2017r. i grupa 2 od 01.12-03.12.2017 r. Uczestniczyło w nim 20 uczniów ( po 10 w każdej grupie) z technikum hotelarskiego.

4. Kurs „Techniki sprzedaży w pigułce” odbył się w dniach 01.12-03.12.2017 r. Uczestniczyło w nim 12 uczniów naszej szkoły.

W trakcie kursu uczniowie:
– podnieśli swoje kompetencje sprzedażowe,
– nauczyli się unikalnych i nowoczesnych metod sprzedaży,
– poznali skuteczne techniki zamykania sprzedaży,
– zwiększyli swoją perswazję, a tym samym swoją skuteczność,
– dowiedzieli się jak sobie radzić z obiekcjami klienta,
– poznali skuteczne metody prezentacji swojej oferty,
– nauczyli się wzbudzać zainteresowanie klientów,
– stali się mistrzem sprzedaży.

5. Kurs „Mój własny biznes” odbył się w dniach 24.11-26.11.2017 r. Uczestniczyło w nim 12 uczniów naszej szkoły. W trakcie trwania 30-godzinnego szkolenia uczniowie zostali zapoznani m.in. z następującymi zagadnieniami:

– prawne aspekty zakładania działalności gospodarcze,
– finansowe aspekty zakładania i prowadzenia działalności gospodarczej,
– podatki w przedsiębiorstwie,
– zasady prowadzenia księgowości,
– BIZNES PLAN – opracowanie i wdrażanie projektu,
– sytuacja ekonomiczno-finansowa przedsięwzięcia,
– marketing i promocja w małej firmie,
– zarządzanie przedsiębiorstwem,
– komunikacja interpersonalna.

6. „Kurs “baristy” odbył się część I w dniach 01.12-03.12.2017r. i część II  08-10.12.2017r.  Uczestniczyło w nim 10 uczniów naszej szkoły.

Kurs obejmował wiadomości dotyczące technik pracy baristy, teoretyczne informacje o kawie, praktyczne przygotowanie espresso, techniki spieniania mleka oraz wykończenia napojów na bazie kawy w warunkach domowych. Szkolenie to było połączeniem zajęć praktycznych z teoretyczną nauką o kawie, jej gatunkach, sposobach rozróżniania, parzenia i profesjonalnym sprzęcie. Prowadzący przekazali uczestnikom kompleksową wiedzę i przygotowanie do pracy w kawiarni. Uczniowie mogli poznać metody zbioru i obróbki owoców kawowca, proces palenia oraz sposoby parzenia kawy.

Uczestnicy otrzymali zaświadczenia i certyfikaty o ukończeniu szkolenia.

7. „Kurs kelnerski” odbył się w dniach 08.01-14.01.2018 r. Uczestniczyło w nim 10 uczniów naszej szkoły.

Kurs to przygotowanie do zawodu kelnera. W trakcie szkolenia uczniowie zdobywali niezbędne informacje i umiejętności potrzebne do wykonywania zawodu kelnera. Było to idealne uzupełnienie wiedzy dla uczniów kierunku gastronomicznego. Dzięki  niemu obsługa imprez okolicznościowych będzie w pełni profesjonalna.

8. Kurs „Odkryj swój kolor i styl” odbył się w dniach 13.01-14.01.2018 r. Uczestniczyło w nim 13 uczniów technikum usług fryzjerskich.

Pani Agnieszka Szeremeta (doradca wizerunku i makijażystka) przekazała uczennicom dużo teorii a także elementy praktyki. Pokazała za pomocą kolorowych chust jaki typ urody mają dziewczyny (wiosna, lato jesień czy zima). Kończąc kurs każda uczennica przystąpiła do końcowego egzaminu pisemnego. Wszystkie zdały z dobrymi wynikami oraz uzyskały certyfikaty.

9. Kurs „Zasady profesjonalnej obsługi i kontaktu z gościem hotelowym” odbył się w dniach 13.04-15.04.2018 r. Uczestniczyło w nim 14 uczniów naszej szkoły.

Szkolenie podnosiło umiejętności i kwalifikacje uczniów uczących się w zawodzie technik hotelarstwa.

10. Kurs „ Sprzedaż w hotelu i maksymalizacja jej skuteczności” odbył się w dniach 20.04-22.04.2018 r. Uczestniczyło w nim 18 uczniów technikum hotelarskiego.

11. „Kurs aranżacji ogrodów” odbył się w dniach 15.05-24.05.2018 r. Uczestniczyło w nim 15 uczniów naszej szkoły.

12. „Kurs florystyczny podstawowy” odbył się w dniach 14.05-24.05.2018 r. Uczestniczyło w nim 6 uczniów naszej szkoły.

Szkolenie było przeznaczone dla uczniów technikum architektury krajobrazu. Dzięki tym warsztatom uczniowie poznali podstawowe techniki florystyczne oraz wykonali samodzielnie kompozycje kwiatowe. Już od pierwszych zajęć uczniowie zajmowali się wykonywaniem bukietów, rozpoznawali rośliny cięte i doniczkowe oraz poznali sprzęt florystyczny. Nauczyli się wykonywać różne rodzaje wiązanek oraz metod dbania i przedłużania żywotności kwiatów a także pakowania bukietów.

13. Kurs „Mój własny biznes” odbył się w dniach 25.05-27.05.2018 r. Uczestniczyło w nim 15 uczniów naszej szkoły. W trakcie trwania 30-godzinnego szkolenia uczniowie zostali zapoznani m.in. z następującymi zagadnieniami:

– prawne aspekty zakładania działalności gospodarcze,
– finansowe aspekty zakładania i prowadzenia działalności gospodarczej,
– podatki w przedsiębiorstwie,
– zasady prowadzenia księgowości,
– BIZNES PLAN – opracowanie i wdrażanie projektu,
– sytuacja ekonomiczno-finansowa przedsięwzięcia,
– marketing i promocja w małej firmie,
– zarządzanie przedsiębiorstwem,
– komunikacja interpersonalna.

14. Kurs „Techniki sprzedaży w pigułce” odbył się w dniach 08.06-10.06.2018 r.

W trakcie kursu uczniowie:
– podnieśli swoje kompetencje sprzedażowe,
– nauczyli się unikalnych i nowoczesnych metod sprzedaży,
– poznali skuteczne techniki zamykania sprzedaży,
– zwiększyli swoją perswazję, a tym samym swoją skuteczność,
– dowiedzieli się jak sobie radzić z obiekcjami klienta,
– poznali skuteczne metody prezentacji swojej oferty,
– nauczyli się wzbudzać zainteresowanie klientów,
– stali się mistrzem sprzedaży.

15. Kurs „Odkryj swój kolor i styl” odbył się w dniach 14.06-15.06.2018 r. Uczestniczyło w nim 13 uczniów naszej szkoły.

Doradca wizerunku i makijażystka  przekazała uczennicom dużo teorii a także elementy praktyki. Pokazała za pomocą kolorowych chust jaki typ urody mają dziewczyny (wiosna, lato jesień czy zima). Kończąc kurs każda uczennica przystąpiła do końcowego egzaminu pisemnego. Wszystkie zdały z dobrymi wynikami oraz uzyskały certyfikaty.

16. Szkolenie „Technik usług fryzjerskich” odbyło się 14.05.2018 r. Uczestniczyło w nim 5 uczniów naszej szkoły.

Płatne staże u pracodawców – rozpoczęły się w okresie ferii 2018 i były kontynuowane w weekendy oraz w okresie wakacyjnym.

Uczniowie odbywali staż w firmach w branżach zgodnych z kierunkiem, w jakim się kształcą. Po zrealizowaniu 150 godz. stażu uczeń dostawał stypendium w wysokości 1500 zł brutto. Po zakończeniu stażu każdy uczeń otrzymywał zaświadczenie o jego odbyciu, jako potwierdzenie nabytych umiejętności.

Ulotka 2024/2025

Please wait while flipbook is loading. For more related info, FAQs and issues please refer to DearFlip WordPress Flipbook Plugin Help documentation.

Kierunki kształcenia

Biuletyn Informacji Publicznej

Centralna Komisja Egzaminacyjna

Ministerstwo Edukacji i Nauki