ZSOiT w Żarach

Erasmus+

Miło nam ogłosić, że uczniowie klas III i IV z technikum hotelarskiego i technikum organizacji turystyki w marcu polecą na praktyki zawodowe do stolicy Grecji, Aten, w ramach programu Erasmus+ z projektu “Zwiększamy kompetencje zawodowe z Erasmus +”.
Od 27.09 startujemy z rekrutacją 🙂
1. Regulamin rekrutacji i uczestnictwa w projekcie Erasmus+   
2. Formularz rekrutacyjny 
3. Wyniki rekrutacji Erasmus+ 
Dziś 12.03.2023r., zaczęła się nasza grecka przygoda. Przez kolejne trzy tygodnie będziemy odbywać praktyki zawodowe w ateńskich hotelach i biurach podróży, a także korzystać z uroków Grecji.
To dopiero drugi dzień , a za nami już mnóstwo atrakcji. Pierwsze wycieczki po Atenach, pierwsze dni w pracy, smakowanie greckich przysmaków. Przed nami kolejne wyzwania i miejsca do poznania! A wszystko dzięki #erasmusplus
Mieszkamy w samym centrum Aten, więc 10 minut zajmuje nam dotarcie do najsłynniejszych miejsc stolicy Grecji. Wczoraj nogi poniosły nas do Narodowego Ogrodu Aten , a stamtąd pod dawny Pałac Królewski, który obecnie jest siedzibą parlamentu greckiego. Mieliśmy okazję obserwować zmianę warty przy Grobie Nieznanego Żołnierza.
Pierwsza nasza sobota w Atenach upłynęła na poznawaniu historii miasta. Zwiedzanie zaczęliśmy od Muzeum Akropolu, a potem nasza przewodniczka Olimpia podczas wspinaczki na wzgórze Akropolu opowiedziała nam ciekawostki dotyczące powstania miasta, losy jego mieszkańców oraz przybliżyła fakty dotyczące wpływu wojen na architekturę Aten.
Niedziela w kolorze blue 💙💙💙 na jednej z Wysp Sarońskich, słynącej z uprawy pistacji. Eagina, bo tak nazywa się ta wyspa , przywitała nas pięknym słońcem i cudownymi widokami. Spędziliśmy cały dzień spacerując po wyspie, degustując lokalne pistacjowe przysmaki, wylegując się na plaży. Śmiałkowie zanurzyli się w dość jeszcze chłodnych wodach Morza Egejskiego.
#erasmusplus #eagina

Ulotka 2024/2025

Please wait while flipbook is loading. For more related info, FAQs and issues please refer to DearFlip WordPress Flipbook Plugin Help documentation.

Kierunki kształcenia

Biuletyn Informacji Publicznej

Centralna Komisja Egzaminacyjna

Ministerstwo Edukacji i Nauki