ZSOiT w Żarach

ZSOiT 2016/2017

Modernizacja kształcenia zawodowego w Powiecie Żarskim

1. Kurs „Mój własny biznes” odbył się w dniach 15.05 -17.05.2017 r. Uczestniczyło w nim 8 uczniów naszej szkoły.

W trakcie trwania 30-godzinnego szkolenia uczniowie zostali zapoznani m.in. z następującymi zagadnieniami:

– prawne aspekty zakładania działalności gospodarcze,
– finansowe aspekty zakładania i prowadzenia działalności gospodarczej,
– podatki w przedsiębiorstwie,
– zasady prowadzenia księgowości,
– BIZNES PLAN – opracowanie i wdrażanie projektu,
– sytuacja ekonomiczno-finansowa przedsięwzięcia,
– marketing i promocja w małej firmie,
– zarządzanie przedsiębiorstwem,
– komunikacja interpersonalna.

2. Kurs „Technik sprzedaży w pigułce” odbył się w dniach 02.06-04.06.2017 r. Uczestniczyło w nim 8 uczniów naszej szkoły.

W trakcie kursu uczniowie:

– podnieśli swoje kompetencje sprzedażowe,
– nauczyli się unikalnych i nowoczesnych metod sprzedaży,
– poznali skuteczne techniki zamykania sprzedaży,
– zwiększyli swoją perswazję, a tym samym swoją skuteczność,
– dowiedzieli się jak sobie radzić z obiekcjami klienta,
– poznali skuteczne metody prezentacji swojej oferty,
– nauczyli się wzbudzać zainteresowanie klientów,
– stali się mistrzem sprzedaży.

3. „Kurs barmański” odbył się część I w dniach 05.05-07.05.2017 r. i część II w dniach 9,13,14.06.2017 r. Uczestniczyło w nim 10 uczniów z klas pierwszych technikum hotelarskiego oraz technikum żywienia i usług gastronomicznych

Podczas kursu młodzież uczyła się technik przyrządzania drinków, koktajli, smoothie.
Szkolenie pozwala uczestnikom zdobyć i opanować wiedzę oraz umiejętności potrzebne do pracy za barem. W trakcie części teoretycznej uczniowie otrzymali informacje o klasyfikacji alkoholi, receptury przygotowywania drinków oraz napoi mieszanych.
Część praktyczna składała się z ćwiczeń pozwalających opanować technologię przygotowania napojów bezalkoholowych, elementy obsługi klienta, elementy sprzedaży oraz organizację pracy za barem. Wykładowca podczas trwania kursu chętnie dzielił się swoim bogatym doświadczeniem i udzielał praktycznych porad.

4. „Szkolenie baristyczne” odbyło się w dniach 12.06 -16.06.2017 r. Uczestniczyło w nim 10 uczniów naszej szkoły.

Kurs BARISTA zawierał podstawowe wiadomości dotyczące technik pracy baristy, teoretyczne informacje o kawie, praktyczne przygotowanie espresso, techniki spieniania mleka oraz wykończenia napojów na bazie kawy w warunkach domowych. Szkolenie to było połączeniem zajęć praktycznych z teoretyczną nauką o kawie, jej gatunkach, sposobach rozróżniania, parzenia i profesjonalnym sprzęcie. Prowadzący przekazali uczestnikom kompleksową wiedzę i przygotowanie do pracy w kawiarni. Uczniowie mogli poznać metody zbioru i obróbki owoców kawowca, proces palenia oraz sposoby parzenia kawy.

Uczestnicy otrzymali zaświadczenia i certyfikaty o ukończeniu szkolenia.

5. „Kurs florystyczny” odbył się w dniach 03.06-08.06.2017 r. Uczestniczyło w nim 10 uczniów naszej szkoły.

Szkolenie było przeznaczone dla uczniów technikum architektury krajobrazu. Dzięki tym 45-godzinnym warsztatom uczniowie poznali podstawowe techniki florystyczne oraz wykonali samodzielnie kompozycje kwiatowe. Już od pierwszych zajęć uczniowie zajmowali się wykonywaniem bukietów, rozpoznawali rośliny cięte i doniczkowe oraz poznali sprzęt florystyczny. Nauczyli się wykonywać różne rodzaje wiązanek oraz metod dbania i przedłużania żywotności kwiatów a także pakowania bukietów.

Ulotka 2024/2025

Please wait while flipbook is loading. For more related info, FAQs and issues please refer to DearFlip WordPress Flipbook Plugin Help documentation.

Kierunki kształcenia

Biuletyn Informacji Publicznej

Centralna Komisja Egzaminacyjna

Ministerstwo Edukacji i Nauki